Користь вегетаріанства

Хтось вибирає вегетаріанство з етичних причин, хтось через економічну недоцільність, а деякі, наприклад, буддисти, з релігійних міркувань. Багато хто йде по вегетаріанського шляху харчування, маючи на меті скинути зайву вагу, дієтологи вважають, що такий раціон дійсно допомагає схуднути.
Існує безліч видів і підвидів вегетаріанства, кожна людина, як правило, вибирає один з них орієнтуючись на свої переваги і переконання.

Лакто-овочеве вегетаріанство.

Такий вид вегетаріанства не допускає вживання білка тваринного походження, але дозволяє включити в свій раціон молоко, мед і яйця, а також сири і кисломолочні продукти.

Лакто-вегетаріанство.

Забороняє мед, яйця та інші продукти життєдіяльності організмів, однак, допускає вживання молока, так як дана дія не завдає шкоди або збитку тваринам.
Овочеве вегетаріанство. Дозволяє мед і яйця, проте, виключає вживання сирів і молочних продуктів.

Веганство.

Цей вид вегетаріанства, найкраще підходить затятим захисникам тварин, тому що має на увазі повну відмову від білкової їжі, а також виключає носіння одягу з натуральної шкіри, хутра і вовни, вживання лікарських препаратів і косметичних засобів на основі тваринних жирів.

Про плюси і мінуси вегетаріанства.

Позитивною стороною вегетаріанства є, в першу чергу хороша робота кишечника і жовчовивідних шляхів, а також правильна робота нирок. Британські вчені припускають, що переважання в раціоні рослинної їжі сприятливо діє на стан шкірних покривів і зорових нервів.
Мінуси вегетаріанської дієти складаються в нестачі вітамінів і мікроелементів, як наслідок призводять до неврологічних розладів.

Вегетаріанство як спосіб боротьби із зайвою вагою.

Немає сумнівів в тому, що вживання рослинної їжі, сприяє очищенню організму від шлаків і токсинів, нормалізує за рахунок цього процеси обміну речовин. Це означає, що при хорошому метаболізмі організм буде ефективніше розподіляти зайві калорії, не відкладаючи їх у жирові запаси «на чорний день». Однак, якщо ваш організм погано реагує на вуглеводи, відмова від білка може негативно позначитися на вашій фігурі. Так чи інакше, при вегетаріанської дієти з метою схуднення, вам доведеться стежити за калорійністю вашого меню.