Практично в кожному будинку є алюмінієва каструля. Навіть при самому акуратному використанні згодом на ній з'являються темнуваті плями. Як правило, такі плями з'являються через пригорання їжі. Видалити їх не складно, якщо знати кілька способів.

Для початку потрібно прибрати всі шматочки їжі, які не сильно пригоріли і легко видаляються ложкою. Ні в якому разі не потрібно шкребти поверхню каструлі, тому що на ній найімовірніше з'являться подряпини.

Найбільш часто використовуваним і простим способом вважається використання соди або лимонної кислоти. Налийте в каструлю гарячої води стільки, щоб плями повністю покривалися. Потім засипте в воду соду або лимонну кислоту. Кількість соди і лимонної кислоти розраховується в пропорції 1 чайна ложка на дві склянки води. Почекавши кілька хвилин каструлю потрібно накрити кришкою і поставити на вогонь. 15-20 хвилин кип'ятіння і плям наче й не було.

При складних плямах кип'ятіння з лимонною кислотою або содою може не допомогти. У таких випадках потрібно використовувати силікатний клей. Придбати його можна буде практично в будь-якому магазині з господарськими речами. Налийте в каструлю необхідну кількість води і додайте в неї соду. Як і в минулому способі, на дві склянки води знадобиться 1 маленька ложка соди. Потім додайте стільки ж силікатного клею. Прокип'ятіть отриману суміш на вогні протягом 30 хвилин, після чого каструлі потрібно охолонути. Через деякий час, коли каструля охолоне, розчин необхідно злити. Несильними рухами спробуйте видалити плями. Як інструмент рекомендується використовувати пластикову щітку.

Буває так, що плями від пригоріла їжі з'являються на зовнішній стороні каструлі. В такому випадку необхідно взяти велику каструлю з водою і помістити в неї брудну каструлю. Важливо, щоб вода повністю покривала брудну каструлю. Натріть господарським милом забруднену каструлю. У велику каструлю з водою додайте силікатний клей. Потім брудна каструля поміщається в воду з силікатним клеєм і доводиться до кипіння. Через 5-10 хвилин кип'ятіння потрібно вимкнути вогонь і дати каструлях охолонути. За допомогою пластикової щітки спробуйте видалити плями з алюмінієвої каструлі.