У вашій родині вже є дитина, і ви очікуєте появи ще одного малюка. Більшість батьків вважає, що старший обов'язково повинен зрадіти звістці про появу братика або сестрички, але в житті все буває інакше. У цій статті мова піде Про підготовку до народження другої дитини разом з першим. Підготувати старшу дитину до народження молодшого дуже важливо, щоб для вашого первістка братик або сестричка не опинилися неприємним сюрпризом.

Для початку спробуйте уявити собі, що відчуває ваш первісток. До теперішнього моменту він був єдиним в родині, вся любов, увага і турбота діставалися тільки йому. А тепер мама і тато, дідусь і бабуся будуть належати не тільки йому, але і ще комусь невідомому. Дитина сприймає цей факт як кричущу несправедливість. Дуже часто можна почути від дітей зовсім недобрі відгуки про своїх молодших братів і сестер: «Він забирає мої іграшки. Вона заважає мені робити уроки. Мама весь час з сестричкою і тепер зі мною гуляти не ходить (не читає, чи не укладає спати і т. Д.) ». Тут вам вже знадобляться поради як уникнути ревнощів старшої дитини до молодшого.

Підготовка до народження другої дитини

Розкажіть новина дитині

Зробити подія Народження другої дитини радісним не тільки для вас, але і для вашого первістка, не складно. Потрібно просто заздалегідь і ретельно до цієї події підготуватися. Коли ви дізналися, що очікуєте другого малюка, відразу поділіться зі своїм старшим дитиною новиною: у вашій родині дуже скоро стане на одного чоловічка більше. Запитайте, кого б він хотів: братика або сестричку. Поясніть дитині, що і братик, і сестричка для нього будуть цікаві. Почніть будувати спільні плани: як ви будете разом гуляти, ніж старша дитина зможе вам допомогти, як це буде здорово. Обов'язково поясніть, що коли братик або сестричка народиться, відразу з ним не можна буде грати, тому що він буде занадто маленьким. Але дуже скоро малюк підросте, і тоді вони разом пограють.

Якщо цього не робити, то старша дитина буде сильно розчарований у своїх очікуваннях: як же так, він очікував товариша в своїх іграх, а побачив безпорадну істоту, яка поки тільки спить і їсть. Під час прогулянок звертайте увагу дитини на новонароджених діток, яких ви зустрінете. Це важливо і потрібно для того, щоб у малюка виникло реальне уявлення про те, якими народжуються діти.

Враховуйте інтереси старшого

Якщо в ході Підготовки до народження другої дитини ви вирішили облаштувати дитячу кімнату, то обов'язково врахуйте інтереси старшого, адже раніше все було тільки для нього, і він встиг до цього звикнути. Поясніть дитині, що на якийсь короткий час вам доведеться піти в лікарню, але ви дуже скоро повернетеся разом з братиком чи сестричкою. Подбайте про те, щоб під час вашої відсутності старший дитина був оточений турботою близьких.

Приділяйте увагу обом малюкам

Після повернення з пологового будинку організуйте своє життя так, щоб не довелося віддавати старшого малюка бабусі і дідуся. Як правило, діти сприймають це як особисту образу, замикаються в собі і звинувачують в такому відлучення від батьків і від будинку своїх братів і сестер.

Нехай старша дитина разом з татом і іншими родичами прийде забирати вас з пологового будинку. Тільки постарайтеся приділити більше ласки і уваги саме старшому малюкові. Нехай в цей день ваші близькі принесуть подарунки не тільки для новонародженого, але і для старшої дитини. Якщо ви плануєте віддати старшу дитину в дитячий сад, робити це потрібно ще до того, як народиться молодший, щоб у старшого малюка не виникли думки про те, що від нього намагаються позбутися, щоб зайнятися новонародженим.

Постійне спілкування і взаємна довіра між вами і вашим первістком допоможе уникнути багатьох проблем в майбутньому, підготувати старшу дитину до появи братика чи сестрички. Адже до другої вагітності ви любили свою дитину, і з появою другого, ваша любов до обох повинна тільки подвоїтися. Так, виховання двох вимагає підвищеної уваги і більше часу, але ж ви знали про це і до того, як зачати другу