Життєвий темп неухильно жене нас вперед і на цьому шляху легко витрачається запас здоров'я і життєвих сил. Виправдання, у вигляді нестачі часу для догляду за собою, не виліковують недугу. Відомо, що хворобу легше попередити, ніж лікувати. Йога, в тому чи іншому вигляді застосовується в багатьох сферах життя, пов'язаних зі здоров'ям людини, може виявитися гарною підмогою для зміни ставлення до життя, і наповнення організму цілющою силою.

Чому йога це добре?

Йога вчить зосередженості, контрольованої спрямованості думки, свідомого розслаблення тіла. Навіть в малому своєму прояві, деякі її ідеї можна Реалізувати на практиці .

Ранок . Ви прокинулися і перш ніж зриватися з ліжка, зробіть кілька глибоких вдихів-видихів, поперекативаться з одного боку на інший, відчуйте своє тіло. Щоденного виконання такого ранкового ритуалу буде заважати лінь, незвичка. Але в тому весь і секрет, щоб зробити ранкові дії усвідомленими для себе, і перетворити їх в ритуал.

Науково доведено, що при щоденному виконанні якої-небудь дії, через місяць-півтора воно починає входити в звичку. Не потрібно вставати щоранку на годину раніше, щоб зробити складний комплекс з хатха-йоги. Для створення звички досить зробити що-небудь усвідомлене, наприклад, сісти по-турецьки і сказати собі слова позитивного настрою.

Принципи йоги легко застосовні в повсякденності. Поза по-турецьки буде нешкідлива, виконуй Ви її з прямою спиною.

Це ж правило застосовується і для офісного крісла у Вас на роботі, і при очікуванні потрібного поверху в ліфті. Кров буде бігти до мозку безперешкодно по хребту правильної форми, якщо ж Ваше тіло представляє руїну, ліниво клацати мишкою, то і кровотік хребта, подібно водного потоку в перетиснутій трубі, не побіжить збагачувати ваш мозок.

Знаючи вже тільки це, ви не даєте хід остеохондрозу, грижі, протрузії, сколіозу та інших захворювань хребта. Правильна поза дозволяє злитися з гравітацією так, що та буде подібна легкої накидці, а не свинцевого плаща. Подивіться на скорчених старих, які вчасно не віддали належне цю просту істину.

Аби не допустити стати такими ж, пора Звернути увагу на свої думки . Почувши з ранку по радіо новина про те, що будівля, де припаркована ваша машина, знищено, ви в жаху вилітаєте з дому і потрапляєте під колеса проїжджаючого автомобіля. Звичайно, як тільки ви втекли, диктор сказав, що це був розіграш, адже сьогодні перше квітня.

Щоб уникнути подібного, до пози по-турецьки, вранці слід додати Практику бездумності . Ви просто сидите і відзначаєте думки, що приходять до вас. Важливо не затримувати на них свою увагу. Ставши після цього з порожньою головою, ви все більше починаєте контролювати своє життя.

А щоб ночами уникати злободенних снів, можна повторювати ранковий ритуал перед сном, ваше тіло, виспатися за ніч, скаже вам «спасибі». І це лише мала дещиця того, що можуть дати заняття йогою. Життя спонтанна, і потрібно бути готовим до того, що може статися.
Рекомендую почитати не зовсім тематичну, але хорошу статтю «Яблучний оцет від целюліту» в якій автор не тільки розповідає про користь оцту, але і дає рецепт приготування.