В організмі вагітної жінки поступово (не відразу!) Відбуваються досить серйозні зміни. Всі дев'ять місяців ваш організм буде не тільки створювати нову людину, але і сам перебудовуватися для того, щоб потім годувати і виховувати його. Розглянемо Календар розвитку дитини в утробі матері, і які зміни відбуваються з дитиною під час вагітності.

На самому початку малюк ще нічим не нагадує майбутньої дитини. Але він є. Психологи і медики сходяться на думці, що за характером перебігу вагітності, по тому, як протікають пологи, можна сказати, яким саме виросте маленький чоловічок. І так цікаво знати, що з ним відбувається в кожен момент життя, що зароджується!

Місяць перший

На старт!

0-4 тижні. Маленький зародок вже досить міцно зміцнився в вашому організмі. Його зовнішній шар починає виробляти спеціальний гормон гонадотропін, який і дає сигнал всьому організму: «Увага! Потрібно перебудовуватися! Вагітність настала ». Можливо, мама зараз стане трохи більш тривожною або дратівливою, плаксивою і образливою, але це все тимчасові явища. Не переживайте, скоро такий стан пройде.

Місяць другий

Тук-тук-тук

4-8 тижнів. Якраз на другому місяці свого життя в маминому животику починає битися сердечко малюка. Відбувається це приблизно на шостому тижні розвитку. Звичайно, ви ще не зможете почути рідне серцебиття, але всьому свій час. У зародка вже починають формуватися ручки і ніжки. У цей період активно розвиваються кістки і суглоби.

Маму в цей час можуть трохи помучити нудота і головний біль, але не варто лякатися цього нового (тимчасового) стану. Хтось вибирає для себе відповідну дієту, хтось рятується солоними огірочками або м'ятними цукерками. Якщо токсикоз не припиняється, то краще проконсультуватися з лікарем. До кінця місяця малюк виросте до 14-20 міліметрів і потяжелеет до 3 грамів.

Місяць третій

На кого він схожий?

8-12 тижнів. У малюка дуже інтенсивно розвивається головний мозок. А якщо ви пройдете УЗД, то лікар зможе навіть розрізнити обличчя вашого малюка. За дуже короткий термін, до кінця третього місяця вага збільшиться до 7 грамів, а довжина - до 9 сантиметрів. Малюк щосили рухає ручками та ніжками, і навіть стискає свої маленькі кулачки, тільки ви цього ще не відчуваєте. Він повертає голівку, відкриває ротик, робить ковтальні руху і пробує смоктати свій власний пальчик. Поки що руху дуже хаотичні, але дуже скоро вони стануть більш плавними і спокійними. Тепер своїми рухами крихітка реагує на зовнішні шуми і руху мами.

Місяць четвертий

Малюк, я тебе чую

12-16 тижнів. Всі двадцять зубів у малюка вже сформувалися. На голові у нього з'являються волоссячко, а на обличчі вже можна помітити бровки і вії. Його шкіра дуже тоненька, швидше за червона, ніж рожева. Довжина малюка до кінця четвертого місяця досягає 13-16 сантиметрів, а вага - близько 130 грамів. Він щосили ворушить ручками і ніжками, і на шістнадцятій тижня багато мам вже можуть навіть відчути руху свого малюка. Ваш малюк вже вміє відкривати очі, хоча бачити в повній мірі ще не може, а лише злегка відчуває світло.

Місяць п'ятий

Отримуємо задоволення

16-20 тижнів. Малюк реагує рухом на гучні звуки, які лунають недалеко від мами. Мама вже повністю пристосувалася до свого стану і отримує від нього величезне задоволення. Якраз зараз можна «позайматися музикою» з малюком: співати, включати улюблені мелодії. Ви відчуваєте, як він ворушиться, відповідаючи на ваш голос. Якщо ви не відчуваєте поштовхи, то ляжте на спину і полежіть, прислухаючись. Якщо малюк не спить, то він обов'язково дасть про себе знати. До двадцятому тижні довжина малюка складає вже 20-25 сантиметрів, а вага - 340 грамів.

Продовження календаря в наступній статті.