Кава без кофеїну, в принципі, - нешкідливий напій, проте і користі він ніякий не несе. Якщо вживати його в помірних кількостях і не зловживати вершками і цукром. Проте, Кава без кофеїну може спричинити підвищення рівня холестерину в крові. Особливо це слід враховувати тим, у кого спостерігається схильність до серцево-судинних захворювань. А якщо зловживати таким кави, він може викликати і шлунково-кишкові порушення. Давайте розглянемо докладніше, до яких наслідків може призвести вживання кави без кофеїну.

Вплив кави без кофеїну на здоров'я

Підвищення рівня холестерину

Всі види кавових напоїв, включаючи і кава без кофеїну, містять два речовини - кафеоль і кафестол, які можуть привести до підвищення рівня холестерину в крові. Для виробництва кави без кофеїну, як правило, використовується кавові зерна сорту Робуста. Цей сорт містить в рази більше кафеоль і кафестола в порівнянні з тією ж арабіка, яка продається як натуральна кава в зернах або мелена.

Шлунково-кишкові проблеми

Вчені довели, що надмірне вживання кави без кофеїну може привести до ряду шлунково-кишкових проблем, таких як печія, виразка або гастроезофагенальная рефлюксна хвороба (провісник раку стравоходу). Хоча помірне вживання кави без кофеїну, так само як і натуральної кави, не викличе серйозних порушень, але регулярне вживання великих доз кави, більше двох чашок в день, може привести до серйозних ускладнень.

Збільшення ваги

В одній чашці кави без кофеїну міститься всього 5 калорій. Але найчастіше любителі кави без кофеїну не п'ють його чистим, а додають цукор або вершки, або використовують таку каву для виготовлення латте, що містить незбиране молоко. Ці добавки, як відомо, - головні вороги стрункої фігури. А якщо ви намагаєтеся підтримувати своє тіло в хорошій формі, завдяки добавкам до кави вам буде значно важче це робити.

Як бачите, натуральний Кава без кофеїну навіть менш небезпечний, ніж розчинна кава. Норми вживання кави без кофеїну, нешкідливі для здоров'я, такі ж, як і норми вживання натуральної кави. Тобто, якщо ви випиваєте не більш 300 грам кави на добу (1-2 чашки), він навряд чи зашкодить вашому здоров'ю. Якщо у вас високий рівень холестерину в крові або ви схильні до ризику розвитку серцево-судинних захворювань, обговоріть вашу звичку пити каву без кофеїну з лікарем.

Кава без кофеїну містить антиоксиданти, які корисні для здорового вигляду шкіри. Однак не варто замінювати антиоксиданти, що містяться в овочах, фруктах і інших натуральних продуктах, на каву без кофеїну. Особливо багаті антиоксидантами і корисні для здоров'я часник і мед.