Кава є одним з найпопулярніших напоїв у світі. Його чудовий аромат захопив серця мільйонів людей по всьому світу, перетворивши деяких з них в кавових наркоманів. Кава - насправді, хороша штука, погодьтеся! Він зігріває нас в холодний день, бадьорить нас при поганому самопочутті або в важке ранок, а також допомагає скоротати довгі години на роботі.

За багатовікову історію кави було проведено велике кількість різних досліджень в різних частинах світу. Цілями цих досліджень було виявити шкідливі і Корисні властивості кави , його вплив на організм людини, кількість кави, яке можна випити без ризику для здоров'я і т. Д. У цій статті поговоримо про корисні властивості кави. Природно, мова піде про натуральному кави, про розчинну каву незабаром буде окрема стаття.

Корисні властивості кави

Джерело антиоксидантів

Кава, також як і мед, містить необхідні організму антиоксиданти, вони допомагають запобігти руйнуванню життєво важливих клітин і тканин, через якого трапляються все хвороби. Антиоксиданти відіграють важливу роль у перешкоджанні розвитку ракових пухлин. В ході проведення досліджень було встановлено, що чашка кави містить більше антиоксидантів, ніж склянку виноградного соку, склянку свіжої чорниці та малини.

Кава для схуднення

У каві також міститься хлорогенова кислота, яка сприяє зменшенню вмісту глюкози в організмі. Тим самим кави допомагає вивести з організму зайву глюкозу, яка, згодом засвоюючи, відкладається у вигляді жирових складок в самих невідповідних частинах тіла.

Профілактика багатьох хвороб

Всі ті ж дослідження показали, що кава істотно знижує ризик захворювання такими хворобами як цукровий діабет, хвороба Паркінсона і слабоумство. В останні роки найпоширенішими захворюваннями є захворювання серцево-судинної системи. Так ось, кава сприяє і їх в профілактиці!

Психічний стимулятор

Ще невідомо як впливає кава на уповільнення процесу старіння, але достовірно відомий і доведений той факт, що кава - найефективніший, нехай і короткочасний, стимулятор психічної і фізичної активності. Саме тому мільйони людей п'ють каву вранці, щоб почати свій день бадьорими і у відмінному настрої!

Ось коротко кілька фактів про корисні властивості кави:

1. Кофеїн, що міститься в каві, - джерело антиоксидантів, ефективних в боротьбі з раком і старінням організму.

2. Кофеїн сприяє поліпшенню травлення.

3. Кава покращує настрій і допомагає впоратися з депресією, якщо вона не дуже глибока.

4. Антибактеріальні властивості кави запобігають зубний карієс. Це діє в тому випадку, якщо ви п'єте каву без цукру.

5. Було доведено, що кава допомагає організму справитися з деякими негативними наслідками вживання алкоголю і куріння, зокрема - з відновленням печінки.

6. Кава в рази зменшує ризик захворювання деякими серйозними захворюваннями.

Однак не варто забувати, що «все є отрута, все є ліки». Тобто кава корисна, якщо пити його в міру. При надлишку кофеїну Корисні властивості кави можуть перетворитися в діаметрально протилежні шкідливі властивості. Тому ні в якому разі не виправдовуйте свою пристрасть до кави його виключно корисними властивостями. Згідно Повному керівництву з харчових продуктів і харчування Американської дієтичної асоціації, оптимальна кількість кави для середньостатистичного здорової людини, яка не принесе шкоди його здоров'ю, - 200-300 міліграм на добу. Це також стосується і кави без кофеїну. Тобто ви спокійно можете випивати 2 чашки кави в день, не побоюючись за своє здоров'я.
Пийте каву з задоволенням, але знайте міру!