У попередніх статтях я розглядала фактори і звички, яких слід уникати під час вагітності. У даній статті, навпаки, поговоримо Про корисні звички для вагітних.

Для багатьох жінок важливо проаналізувати свій новий стан, зрозуміти, які плюси приносить нам стан вагітності. Плюс найперший - це корисні звички і здоровий спосіб життя, який ви тепер ведете. Крім прогулянок на свіжому повітрі, правильного харчування і сну, організм жінки, завдяки гормональним перебудовам, омолоджується. Всі навколишні відзначають, що під час вагітності і після пологів жінки виглядають набагато краще і свіже. Завдяки вашій нового стану змінюється ставлення до вас оточують людей. Звичайно, не всі і не завжди дбайливо і ніжно ставляться до вагітних. І все ж, ви обов'язково відзначите, що чоловік став більш ласкавим, родичі - більш уважними, а колеги по роботі - більш терпимими.

Корисні звички для вагітних

Читайте книги

Читати зараз потрібно про хороше. Любіть жіночі романи - будь ласка. Поезія - теж дуже добре. Хочеться дізнатися більше про те, як розвивається малюк - прекрасно! Але не варто купувати літературу про проблеми в період вагітності і пологів. Зупиніть свою увагу на книгах з позитивним настроєм, де розповідається про те, як врівноважувати свої статки, як правильно доглядати за новонародженим, як розвивати малюка.

Харчуйтеся правильно

Якщо ви і раніше харчувалися правильно, тоді просто додайте в свій раціон вітаміни, продукти, багаті кальцієм, білками, мікроелементами. Під час вагітності смаки жінки можуть сильно відрізнятися від старих звичок. Варто прислухатися до свого організму, він-то напевно підкаже, чого йому хочеться. Харчові капризи - це якраз той рідкісний випадок, коли вони корисні і мамі, і дитині. Тому що бажання з'їсти що-небудь особливе - не просто каприз, а сигнал, який подає організм: мені не вистачає саме цього. Адже бувають випадки, коли вагітній жінці хочеться з'їсти зовсім не персик або курочку, а крейда або навіть глину.

Відмовтеся від звичних вам продуктів

Зокрема від тих, в яких містяться барвники та консерванти. Виключіть з меню чіпси і газовані напої. Багато майбутніх мам через бажання зберегти фігуру, навпаки, намагаються поменше їсти під час вагітності. Але якщо поживних речовин ледве вистачає навіть на підтримку власного організму, що вже тут говорити про дитину. Тобто, обмеження в їжі повинні бути розумними і узгодженими з лікарем. Є за двох теж не варто.

Перегляньте режим дня

Якщо раніше ви могли дозволити собі почитати далеко за північ улюблену книгу, затриматися в гостях, то сьогодні варто подумати про те, щоб все-таки ваш сон становив не менше восьми годин. Це важливо для нервової системи малюка. Адже емоційний стан мами обов'язково передається дитині. Передбачте в свій розпорядок дня час на прогулянку, денний відпочинок і спілкування з друзями.

Виберіть доктора

Рекомендації подруг не завжди будуть об'єктивні, тому краще вибрати лікаря, який буде спостерігати за станом жінки і дитини протягом усіх дев'яти місяців. Для початку зверніться за допомогою, виберіть двох-трьох лікарів і поспілкуйтеся з цими фахівцями. Доктор, по-перше, повинен бути хорошим фахівцем з досвідом роботи. По-друге, вселяє в вас впевненість, що все буде добре. І, нарешті, прислухайтеся до свого внутрішнього голосу. Ця людина буде поруч з вами в самий важливий період вашого життя. Тому ви і ваш лікар повинні бути співзвучні в своїх поглядах і світовідчуття.

Ще кілька Корисних звичок для вагітних в наступній статті.