Продовження попередньої статті. Продовжуємо розглядати правильне з точки зору здоров'я поведінку майбутніх мам.

Арт-терапія

Багато жінок, які очікують малюка, кажуть, що в цей час у них виникає бажання зайнятися чимось, чим вони раніше ніколи не займалися. Наприклад, співати чи танцювати, малювати або в'язати. Це дуже Корисні звички для вагітних. Для майбутніх мам навіть проводяться спеціальні заняття арт-терапії, які допомагають їм врівноважити свій емоційний стан. Але і вдома, самостійно ви зможете зайнятися корисною творчістю, наприклад, малюванням. Вам знадобляться папір і фарби (виберіть ті, які вам більше подобаються - акварель, пастель, гуаш, олівці або фломастери).

Постарайтеся сконцентруватися на тому, що саме вам хочеться намалювати: пейзаж, портрет, зображення якого-небудь предмету або тварини, просто змішувати фарби. Щоб краще відволіктися від сторонніх звуків, можна включити тиху спокійну музику. Навіть якщо ви не вмієте малювати і раніше робили це дуже рідко, нехай це вас не турбує, адже ви не виконуєте чиєсь завдання, а просто намагаєтеся передати свій настрій за допомогою художніх засобів. По тому, які кольори переважають у вашій картині, можна судити і про ваш душевний стан.

Наприклад, якщо в малюнку багато жовтого кольору, то це може свідчити про почуття свободи і незалежності, сприйнятті періоду очікування дитини як часу постійних відкриттів. У той же час перевагу відтінків жовтого кольору говорить про страх прийняття рішень, непрактичність.

Червоний колір характеризує художника як людини, відкритого світу, активного і енергійного. Жінки, в чиїх малюнках переважає червоний колір, як правило, досить рішучі, енергійні і навіть надмірно неспокійні. Вони вважають за краще працювати до останнього дня і рідко змінюють свої звички навіть у період вагітності. Картина, в якій переважає помаранчевий колір, явно намальована легко збудливою художницею, яка може спалахнути і розплакатися зовсім несподівано і безпричинно. Якщо в малюнку переважають темно-сині тони, то це говорить про те, що жінка має потребу у відпочинку і спокої, фізичному або емоційному. Вона досить урівноважена і спокійна і надає перевагу відпочинку з книгою в руках активного способу життя. Блакитні і фіолетові барви символізують чутливість і інфантильність, заглибленість у свій внутрішній світ. А ось фіолетовий колір воліють жінки, для яких вагітність - стан страшне і незрозуміле. Зате у таких мам дуже добре розвинена інтуїція, вони чутливі і вразливі. Переважання чорного кольору в малюнках - рідкісне явище для вагітних жінок. Якщо ж він все-таки є, то це говорить про страх перед майбутнім, перед тими змінами, які відбуваються життя. Сірий колір говорить про пригніченому стані, нестачі вражень і спілкування. Зелений колір присутній в малюнках тих майбутніх мам, які бояться змін і консервативно підходять до вирішення будь-яких питань.

Заряджайтеся позитивними емоціями

Сходіть в парк на прогулянку, почитайте цікаву книгу, поспілкуйтеся з життєрадісною з іншого, відвідайте свою бабусю, сходіть на виставку сучасного або не зовсім сучасного мистецтва, і будьте впевнені - заряд хорошого настрою і позитивних емоцій вам забезпечений. Візьміть собі за звичку продумувати таку собі розважально-пізнавальну програму, яку ви здійсните разом з малюком. Відвідування рок-концертів не вітається, зате все інше - хоч греблю гати, і звичайно, все повинно бути міру.

Готуйтеся до пологів

Існує чимало шкіл і курсів для майбутніх батьків. Заняття там проводять фахівці: акушери, педагоги, психологи, досвідчені мами. Не варто думати, що все, що там розповідають, ви вже чули, знаєте чи можете прочитати в популярній літературі. Практичний досвід нічим неможливо замінити. Крім того, спілкування з вагітними матусями в подальшому переросте в спілкування з приводу виховання ваших малюків, і у вас завжди буде з ким поділитися досвідом. Вас навчать поводитися з новонародженою дитиною, покажуть спеціальні комплекси вправ для вагітних. Особливий розділ занять - підготовка до майбутніх пологів і настройка мами на спілкування зі своїм ще не народженим малям.

До народження дитини потрібно підходити відповідально, незалежно від того, є у вас вже діти або це ваш первісток. Здоров'я матері і дитини дуже важливо зберегти, і робити це необхідно з найперших днів життя малюка, тобто з перших днів вагітності. Не забувайте про Корисні звички для вагітних і удачі вам