Ні для кого не є секретом той факт, що щоб зберегти природне здоров'я і красу надовго, необхідно підтримувати своє тіло в чистоті як зовні, так і зсередини. У даній статті мова піде про сауні і лазні, як про способи глибокого очищення шкіри всього тіла, про Користі лазні і сауни для здоров'я. Для початку розберемося у відмінностях сауни і лазні. У лазні не дуже жарко (45-50 градусів) і волого, в сауні, навпаки, - сухий і гарячий (70-100 градусів) повітря. А схема оздоровлюючих процедур однакова, що в лазні, що в сауні.

Користь лазні і сауни для здоров'я

Сауна - універсальний засіб, яке допомагає нам не тільки змити бруд з поверхні шкіри, але і зняти стрес, втому, розслабити м'язи, полегшити застуду. Користь лазні і сауни для здоров'я при постійному відвідуванні величезна: поліпшення кровообігу, більш інтенсивне наповнення кров'ю судин головного мозку, відкриття закупорених пор шкіри, виведення токсинів, відновлення функцій скам'янілих від сидіння за комп'ютером суглобів і почуття омолодження всього організму. А відвідуючи лазню або сауну раз на тиждень, можна навіть від прищів позбутися! І це буде безболісне і абсолютно безпечне очищення шкіри обличчя, без застосування будь-яких хімічно активних засобів. Складно переоцінити значення глибокого очищення шкіри, адже саме вона працює на благо терморегуляції всього тіла, дозволяючи організму реагувати на температурні зміни навколишнього середовища, уникаючи при цьому перегріву або переохолодження організму.

Також сауна допоможе вам позбавитися від зайвої ваги, адже калорії спалюються, поки ви просто сидите в парильні! Якщо після сауни доступні ще й послуги масажиста, то можна надовго забути про ранкові пробіжки і тренажерних залах.

Баня, в свою чергу, шляхом надмірного потовиділення виведе з вашого організму токсичні сполуки. А сауна плюс до всього - деякі важкі метали (ртуть, нікель, свинець), потрапляння яких в організм сильно схильні жителі великих міст.

Існують ще інфрачервоні сауни, які використовують в якості елементів, що нагрівають інфрачервоні обігрівачі. Вони випромінюють тепло, яке прямо потрапляє всередину нашого тіла (лазні і сауни лише нагрівають шкірний покрив і розширюють пори). Ефект вражаючий - адже відомо, що інфрачервоні промені здатні вбивати ракові клітини в організмі.

Правила відвідування сауни

Отже, як же правильно відвідувати сауну і лазню для досягнення максимального ефекту? Досить дотримуватися деяких простих правил:

  • Не забувайте поповнювати організм рідиною в проміжках між відвідинами парилки. При потінні в парній з організму виводиться велика кількість води, це може призвести до зневоднення, якщо не поповнювати водний запас. Дуже добре справляються з цим чаї, соки, трав'яні настойки і мінеральна вода.
  • Відмовтеся від алкоголю. При нагріванні тіла судини і так розширюються, алкоголь ще більше розширює судини, що може негативно позначитися на вашому здоров'ї.
  • Перед тим, як зайти в парильню, сполосніть під теплим душем без використання мила. Мило змиває з шкіри природну жирову плівку, яка захистить вас в парильні від пересихання шкіри.
  • У парильні надіньте на голову спеціальну шапочку або хустку. Вона запобіжить перегрів голови і захистить волосся від пересихання.
  • Намагайтеся знаходитися в парильні в горизонтальному положенні. Коли ви лежите, вашим м'язам легше розслабитися, а весь ваш організм знаходиться в одному температурному режимі (як відомо, гаряче повітря має властивість підніматися до стелі).
  • Після виходу з парної зайдіть на кілька секунд під холодний душ або в холодний басейн. Холодна вода допоможе організму швидше відновитися після впливу гарячого повітря, призведе м'язи в тонус і підбадьорить вас. Після холодного душу прийміть теплий.
  • Більше відпочивайте, розслабтеся повністю. Між відвідинами парилки повинно пройти не менше 15-ти хвилин. Цей час можна присвятити масажу, який очищає скрабам або живильним маскам. Пам'ятайте, що маски і креми потрібно наносити на чисте тіло, попередньо видаливши залишки омертвілої шкіри.

Користь лазні і сауни для здоров'я не викликає сумнівів! Сауна для здоров'я і омолодження всього організму - найбільш приємне і ефективний засіб. Введіть відвідування сауни або лазні собі в звичку, і ви дуже скоро відчуєте відновлювальний і омолоджуючий ефект. Будьте чисті і здорові.