Сир є одним з найбільш популярних і улюблених в усьому світі молочних продуктів. Він має насичений смак і представляє користь для здоров'я. Існує велика кількість різних видів сирів, які відрізняються один від одного смаком, кольором, текстурою і т. Д. Основна відмінність полягає в тому, яке молоко (коров'яче, козяче, незбиране, знежирене ...) і яка технологія використовується для приготування сиру. Таким чином, користь різних видів сиру для здоров'я відрізняється, але корисні фактори, безсумнівно, присутні. У цій статті поговоримо Про користь сиру для здоров'я.

Користь сиру для здоров'я

Незважаючи на те, що сир люблять і вживають в їжу мільйони людей по всьому світу, сир містить досить велику кількість жиру. І все більше і більше людей, що піклуються про свою вагу і фігурі, відмовляються від сиру. Але ж сир надзвичайно корисний для здоров'я, і відмовлятися від нього зовсім не варто. У сирі, незалежно від того, яке молоко і технологія були використані для його приготування, містяться такі поживні речовини як білки, вітаміни А, D, вітаміни В2 і В12, кальцій, цинк, магній, фосфор, натрій і т. Д. Всі ці незамінні для здорового функціонування організму речовини роблять сир корисним для вашого здоров'я.

Підвищення тиску

Натрій, що міститься в сирі, допомагає підвищити кров'яний тиск, що важливо для людей зі зниженим тиском (гіпотоніків). Відповідно, гіпертонікам слід вживати сир дуже обережно в помірних кількостях. Крім того, людям з підвищеним рівнем холестерину в крові також слід утриматися від вживання великої кількості сиру, так як в ньому містяться насичені жири. Найменше насичених жирів в м'яких сортах сиру, таких як адигейський або бринза.

Користь сиру для зубів і кісток

У сирі міститься велика кількість кальцію, який необхідний для підтримки міцності кісток і здоров'я зубів. Також в сирі є вітамін D, який сприяє кращому засвоєнню кальцію в організмі. Також кальцій регулює скорочення м'язів, сприяє нормальному згортанню крові. Наш організм потребує постійного надходження кальцію, і 30 грам сиру в день може забезпечити необхідну норму кальцію.

Джерело білка

Крім того, що сир багатий кальцієм, в ньому також міститься велика кількість легко засвоюваних організмом білків. Особливо багато білка в козячому сирі і сирі, також вони менш жирні, ніж інші види сирів. Сир, зокрема, має високий вміст білка казеїну, який сприяє зростанню і відновленню м'язової тканини.

Користь сиру для шкіри

Користь сиру для здоров'я також включає корисні фактори для здоров'я шкіри. Це пов'язано з вмістом в сирі кальцію і вітаміну В, який допомагає зберегти шкіру і волосся здоровими.

Користь сиру для жінок

Деякі з останніх досліджень користі сиру для здоров'я встановили, що сир допомагає жінкам полегшити симптоми передменструального синдрому, а також за рахунок кальцію запобігти раку молочної залози. При вагітності збільшується потреба кальцію, йоду і фолієвої кислоти, що містяться в необхідних кількостях і пропорціях у всіх видах сиру.

Користь сиру для здоров'я незаперечна. Однак не варто забувати про велику кількість жирів, що містяться в сирі. Помірне вживання сиру допоможе запобігти багатьом захворюванням. Дотримуйтеся збалансованої дієти і будьте здорові. Для підтримки міцного здоров'я необхідно харчуватися правильно, у вашому раціоні, крім сиру, повинні бути присутніми фрукти, а також натуральний мед і часник.