Загальний масаж тіла і, зокрема, Масаж стоп використовували ще в стародавні часи як спосіб позбавлення від безлічі недуг, їх профілактики, зняття м'язового і нервового напруження. Про користь загального масажу сказано вже чимало. Пропоную в цій статті звернути увагу саме на масаж стоп, так як на стопах людини розташовано близько 70 тисяч нервових закінчень, які рефлекторно пов'язані з усіма тканинами та органами в нашому організмі. При впливі на стопи певним чином, масажист допоможе вам не тільки позбутися від стресів і напруги, а й рефлекторно буде позитивно впливати на весь ваш організм.

Більшу частину дня ми проводимо на ногах, і як же заспокійливо і розслабляючи діє масаж, м'язи розслабляються, думки упорядковуються, тіло відпочиває. У Китаї і Таїланді існують спеціальні салони, єдиною послугою яких є масаж стоп. Після важкого трудового дня кожен може скористатися послугами таких салонів і з ясною головою повернутися додому.

Ефект від масажу стоп

Розслаблення, відпочинок

Масаж стоп полегшує почуття неспокою і тривоги, викликає стан повного розслаблення м'язів у всьому тілі. На обох ногах розташовані рефлекторні точки сонячного сплетіння. Як відомо, сонячне сплетіння - це так званий склад, де скупчується все наше напругу. При впливі на рефлекторні точки на ногах ви отримуєте почуття розслаблення і відновлення організму.

Поліпшення кровообігу

При напрузі м'язів в організмі сповільнюється і порушується кровообіг. А адже кров приносить кожній клітинці організму кисень і поживні речовини і забирає продукти їх життєдіяльності. Тому так важливо, щоб кров безперешкодно циркулювала по всьому організму. При масажі відбувається рефлекторне розслаблення м'язів, отже, кровообіг відновлюється.

Гомеостаз

Гомеостаз - це стан, коли всі системи організму працюють злагоджено і узгоджено один з одним, завдяки чому досягається загальне здоров'я людини. Масаж стоп - найкращий помічник у досягненні гомеостазу.

Зміцнення імунітету

Розслаблення тіла за допомогою масажу ніг запобігає шкідливі наслідки стресу. Ні для кого не секрет, що всі хвороби від нервів. Регулярний масаж стоп допоможе вам запобігти безлічі хвороб, виникнення яких пов'язане зі стресом.

Омолодження організму

Для того щоб ви відчували себе молодою і красивою, енергія вашого тіла, як і кров, повинна безперешкодно циркулювати по тілу. Масаж ніг рефлекторно звільняє ваше тіло від блокувань, які можуть стримувати енергію.

Почуття блаженства

Напевно, немає в світі людини, який відмовився б від масажу стоп. Навіть ті, хто боїться лоскоту, не можуть встояти перед ніжним масажем. Почуття спокою та блаженства, що виникає при масажі стоп зберігається протягом тривалого часу. Особливо, якщо масаж вам зробить близька людина. Масаж стоп безумовно допоможе налаштувати вас на романтичний лад.

Якщо у вас немає можливості регулярно відвідувати професійного масажиста, ви можете звернутися за допомогою до своїх друзів або до коханої людини. Розкажіть їм про користь масажу, і зробіть Масаж стоп один одному. Також ви можете зробити масаж стоп самі собі. Це не складно - просто ретельно опрацювати подушечками пальців кожен сантиметр стопи. До того ж, існує безліч різних масажерів для стоп, можна скористатися ними. Результати не змусять себе довго чекати: при регулярному масажі стоп ваше самопочуття помітно покращиться, і настрій завжди буде на висоті.