За багатовікову історію свого існування кава стала одним з найпопулярніших напоїв у світі. Люди п'ють каву в великих кількостях заради задоволення, щоб насолодитися його чудовим ароматом і на собі відчути всі корисні властивості кави. Але, як і більшість задоволень в нашому житті, кава має також ряд шкідливих властивостей, протиріччя б'ють ключем. Шкідливі властивості кави були виявлені в ході численних досліджень науковими інститутами по всьому світу. У цій статті пропоную розглянути шкідливі властивості кави для здоров'я людини. Природно, натуральної кави, про те, чи шкідливий розчинна кава, одна з моїх майбутніх статей.

Шкідливі властивості кави

Кава викликає залежність

За словами дослідника Роланда Гріффітса з Інституту Джона Хопкінса, однієї чашки кави в день достатньо для розвитку наркотичної залежності. Ознаки залежності проявляються тоді, коли людина, регулярно вживає велику кількість кави, різко перестає його пити. Тоді у нього з'являється швидка стомлюваність, головні і м'язові болі, нервозність.

Вплив кави на серцево-судинну систему

Кофеїн, що є основним компонентом кави, - це потужний стимулятор для нервової системи. Він викликає підвищення артеріального тиску і почастішання пульсу. Тому людям з гіпертонічною хворобою лікарі радять утриматися від вживання кави. Грецькі дослідники кави стверджують, що він збільшує ризик серцево-судинних захворювань, т. К. Кофеїн сприяє затвердінню стінок кровоносних судин. Будь-кавовий напій, натуральний чи кави, або навіть кави без кофеїну, можуть привести з підвищення рівня холестерину в крові.

Кава під час вагітності

Дуже багато досліджень було проведено з метою виявлення впливу кави на організм вагітної жінки і плоду. Думки суперечливі, і суперечки на цю тему не вщухають досі. Однозначно виявлено, що великі дози кави можуть призвести до викидня або розвитку дитини з різними вадами. Також відомо, що у вагітних жінок, які випивають 2 - 3 чашки кави в день, діти народжуються з вагою нижче норми. В цілому фахівці рекомендують вагітним жінкам випивати не більше 1 чашки кави на добу.

Кава під час годування грудьми

Якщо годує грудьми мати зловживає кави (більше трьох чашок в день), це може призвести до проблем у її малюка. Було доведено, що кофеїн, що надходить з материнським молоком, викликає у грудних дітей нервозність, підвищену подразливість і безсоння. Тому годуючим матерям також не варто перевищувати середньостатистичну норму, про яку згадувалося в статті про корисні властивості кави.

Кава містить канцерогени

Кава містить канцерогени, такі як креозот, смоли і поліциклічні ароматичні вуглеводні. Вони з'являються при обсмажуванні кавових зерен (при впливі високих температур). Однак дослідження не довели, що кава може стати причиною розвитку ракових пухлин.

В яких випадках утриматися від кави

Значно зменшите вживання кави або взагалі відмовтеся від нього якщо:

  • Ви вагітні або годуєте грудьми
  • У вас високий тиск хвороби серця, ви схильні до інсультів або утворенню тромбів
  • У вас безсоння або психічні розлади
  • У вас алергія на кофеїн
  • Ви відчуваєте, що тільки чашечка кави здатна розбудити вас вранці, а потім ще чашечка в обід, щоб дожити до вечора, і остання чашка ввечері, щоб впоратися з домашніми справами. Така ситуація говорить про вашу залежності, вам необхідно поступово (!) Відучувати себе від кави.

Серед прихильників і противників Кава суперечки про його корисні і Шкідливих властивості Не вщухають донині. Однак переважна більшість фахівців і вчених впевнене, що вживання цього напою може мати позитивний ефект на здоров'я, якщо дотримуватися рекомендованих норм і не перевищувати їх. Бажано також пити каву без цукру і без молока, щоб виключити вплив цих продуктів на вашу фігуру.