Що відчуває жінка, побачивши заповітні смужки на індикаторі тесту? Звичайно, одним словом всю гаму її переживань не передати. Це і радість, і переживання, і безліч страхів одночасно. Які Страхи відчувають ВагітніЖінки і як з ними боротися? Про це стаття.

Переживання вагітних

Радість

Піднесений настрій, відчуття щастя, від якого хочеться співати і танцювати, - ось почуття майбутньої мами в перші хвилини після того, як вона дізналася, що чекає дитину.

Добре б зберегти такий настрій довше - не тільки на час очікування, але і після появи малюка, від вашого позитивного настрою залежить те, яким виросте дитина: чи буде він оптимістом, або навіть найменші невдачі зможуть вивести його з душевної рівноваги. Важливо розуміти, що ви у відповіді не тільки за фізичне, а й за емоційне здоров'я своєї дитини. Розвиток здорової дитини в утробі повністю в ваших руках.

Наш настрій багато в чому залежить від нас самих. Зі своїм емоційним станом можна і потрібно працювати. Наприклад, якщо щось не клеїться, засмучує і засмучує, візьміть аркуш паперу і напишіть в один стовпчик гарне, в іншого - погане.

Погане Гарне

  • Нудота і головний біль
  • Можуть виникнути проблеми з роботою
  • Не встигнемо закінчити ремонт в квартирі
  • Тепер нас буде троє
  • Я зможу відпочити
  • Я стану мамою

Те, що вам не подобається і заважає вашому гарному настрою не варто просто закреслювати. Якщо вдуматися, є причини, які досить легко усунути. Наприклад, вас дуже засмучує відсутність ремонту в квартирі. А так хочеться, щоб малюк бачив тільки красиве і гармонійне. Поговоріть з чоловіком. Може бути, він як раз хотів зробити вам приємне і освіжити шпалери у вітальні, поміняти меблі. Не виходить? Не біда. Вам цілком по силам продумати те, що може прикрасити дитячу - нові штори або покривало, просто перестановка меблів.

Ви засмучені тим, що доведеться на якийсь час залишити роботу? Поговоріть по душах зі своїм керівником. Якщо він цінує вас як гарного працівника, цілком можливо, що вам запропонують взяти якусь роботу додому: і вам зручно, і фірмі добре.

Свої хороші враження потрібно намагатися запам'ятовувати, зберігати. Підживлювати себе позитивними емоціями цілком в наших силах. Живопис, музика, приємне спілкування - все це створює майбутній мамі позитивний настрій. Перше правило майбутньої мами: не сприймайте проблему як щось нерозв'язне. Вам все під силу і у вас все вийде!

Почуття тривоги

Тривога - це наступне за радістю почуття, яке приходить до жінки. Рідко зустрічаються такі представниці слабкої статі, які б абсолютно спокійно сприйняли звістку про вагітність і майбутні пологи.

Про що тривожиться майбутня мама? Про свого малюка: як він там, чи все з ним в порядку, чи зможе мама виносити його так довго, цілих дев'ять місяців! Адже на самому початку шляху здається, що дев'ять місяців очікування - це неймовірно багато.

Жінка переживає, чи все в порядку з її здоров'ям. У боротьбі з цим страхом допомагає заспокійлива «мова» в дусі наших бабусь: все люди народжуються однаково. Кожній жінці природою призначено давати початок нового життя. Люди народжувалися завжди. І вагітність, і пологи так само природні для жіночого організму, як сон, харчування або фізична активність. Тому нам все під силу.

Страхи вагітних

Зміна фігури

Є цілком очевидні Страхи вагітних жінок, які виникають майже у кожної майбутньої мами. Наприклад, багато жінок бояться змін, які відбуватимуться з власним тілом. Зростаючий з місяця в місяць животик, зайві кілограми і набряки - про все це будь-яка жінка чує від своєї мами, від подружок, які вже мають дітей. Але ось переконання, що свій фізичний стан не можна контролювати, що після пологів жінка стає повної і безформною - не більше ніж міф. Ніхто не заважає вагітній жінці займатися спеціальною гімнастикою, грамотно скласти і дотримуватися розумного меню, стежити за собою і чудово виглядати.

Страх дитини

Жінки, для яких ця вагітність перша, відчувають страх перед майбутнім дитиною. Адже у них немає досвіду: як годувати, тримати, купати, одягати малюка. Ці Страхи вагітних, як правило, проходять майже відразу після пологів. Поговоріть зі своєю мамою, з авторитетними для вас жінками, які вже виховують дітей. Прислухайтеся до порад «бувалих» мам, які виховують кількох малюків. Багатьом жінкам, які відчувають подібні тривоги, допомагають заняття в спеціальних клубах, де вчать правильно доглядати за новонародженим, розповідають про особливості розвитку немовляти.

Зміна способу життя

Страх, що з народженням дитини закінчиться їх активне життя, теж переслідує багатьох жінок. Якщо до вагітності майбутня мама багато працювала, ходила в кіно, театр, любила повеселитися в галасливій компанії, то тепер вона переживає, що більше ніколи не зможе бути такою активною. Але ж вагітність зовсім не передбачає повне самітництво і відмова від всіх життєвих радостей. Просто якийсь час доведеться дотримуватися розумну міру.

Відносини з чоловіком

Переживання з приводу того, що жінка стане нецікава своєму чоловікові, перестане йому подобатися, теж присутні у багатьох жінок. Але ж вагітність розвивається не так швидко, як здається. Досить довгий час ніяких зовнішніх змін взагалі не відбувається. Поведінка чоловіків теж не завжди буває таким, яким ми його очікуємо. В одній зі статей містяться поради майбутнім татам. Багато майбутні тата знаходять особливу красу в новому стані дружини, з розумінням ставляться до деяких труднощів і обмежень. Почуття гордості за своє батьківство змушує чоловіка по-іншому дивитися на улюблену жінку. І все ж стежити за собою під час очікування малюка потрібно нітрохи не менше, ніж раніше. Те, як виглядає майбутня мама, безсумнівно, позначається і на малюкові.

Страхи є у всіх людей, а вагітні жінки, як відомо, більш чутливі і емоційні. У них ще більше страхів і переживань, адже тепер їх життя круто зміниться і піде по-новому. Однак абсолютно все Страхи вагітних переборні, головне - позитивний настрій.