Всі жінки дуже різні і до свого нового стану теж відносяться по-різному. Хтось впадає в крайнощі і відмовляється від усіх шкідливих звичок, починає вести надто спокійний спосіб життя, харчуватися тільки корисними продуктами, спати тільки по 8 годин. А хтось намагається вести себе точно так само, як і до вагітності, ні в чому себе не обмежуючи, як би бравіруючи тим, що нічого надприродного в цьому стані немає. Які ж насправді існують шкідливі фактори, які можуть негативно позначитися на дитині? Від чого потрібно відмовитися під час вагітності майбутній мамі?

Від чого потрібно відмовитися під час вагітності

Домовимося, що питання про застосування Наркотичних речовин навіть не варто обговорювати. Це потужний фактор, безсумнівно, викликає негативні наслідки, тому вагітність і вживання наркотиків не можуть бути сумісні.

Лікарські засоби

Питання про застосування будь-якого лікарського препарату повинен бути узгоджений з Вашим лікуючим лікарем. Крім того, не завадило б мамі не полінуватися і вивчити інструкцію до препарату. Якщо ваш лікар все ж наполягає на застосуванні ліків, ви можете висловити свої сумніви з приводу його сумісності з вагітністю.

Найкращий спосіб уникнути використання ліків під час вагітності - ретельно до неї підготуватися заздалегідь. Ви і ваш чоловік можете обстежитися і пройти необхідне лікування (якщо потрібно) ще до настання вагітності. Тоді не доведеться лікуватися під час вагітності.

Вживання алкоголю

Навіть дуже невелика кількість спиртного, яке випила вагітна жінка, може завдати серйозної шкоди дитині. Прочитайте ще раз, як розвивається малюк в вашому животику. Кожен день, кожну тиждень у нього відбувається формування і розвиток життєво важливих органів і систем. Особливо це стосується перших 12 тижнів вагітності. Майбутня мама навіть при всьому своєму бажанні ніколи не може випити поодинці. Дитина завжди отримує все те, що п'є або їсть жінка.

Алкоголь дуже легко потрапляє в кров і проникає через плаценту до дитини. Як же діють спиртні напої на ще не народженого малюка? Шкідливий і спирт, який міститься в алкогольних напоях, і продукти його розпаду, наприклад, ацетальдегід. Проникнення спирту в кров матері може викликати спазм судин плаценти і пуповини і привести до кисневого голодування дитини. Ацетальдегід знижує рівень цинку в клітинах дитини, а це заважає їм рости і розвиватися. Крім того, ця ж речовина може викликати зміни в ДНК зародкових клітин, тобто своїми власними руками ви ведете дитину до порушень в розвитку.

Вживання алкоголю викликає дефіцит вітамінів, порушує обмін важливих речовин в організмі матері. І в результаті таких дефіцитів страждають багато органів і системи, особливо нервова система. Після народження це проявляється у вигляді порушень інтелектуального розвитку та поведінки.

Жінка завжди повинна бути обачною, випиваючи спиртні напої, так як не завжди про настання вагітності відомо відразу, а вплив на плід вже відбувається. Так що, якщо є найменший сумнів, що ви вагітні, від вживання спиртних напоїв потрібно відмовитися.

Куріння

Деякі майбутні мами переконані (завдяки широкій рекламі) в тому, що сучасні сигарети не приносять великої шкоди. Мовляв, система фільтрів і якість тютюну такі, що шкода зводиться до мінімуму. Однак це зовсім не так.

У тютюновому димі міститься безліч отруйних речовин: нікотин, синильна кислота, чадний газ, шкідливі смоли і канцерогенні (що сприяють розвитку раку) речовини. Всі ці речовини через плаценту надходять до дитини. Куріння під час вагітності у багато разів збільшує можливість викидня або загибелі дитини відразу після народження. Причому ймовірність такої небезпеки безпосередньо пов'язана з кількістю викурених сигарет.

У курящих мам народжуються діти зі зниженою масою тіла, з проблемами в розвитку нервової, дихальної та серцево-судинної систем. У таких жінок часто бувають проблеми з їх власним здоров'ям.

Також дуже шкідливо перебувати в накуреному приміщенні, тому що некурящі жінки теж вдихають тютюновий дим, а разом з ним і весь набір шкідливих речовин.

Ще кілька факторів, від яких Потрібно відмовитися під час вагітності , в наступній статті.