Початок статті. Продовжуємо розглядати шкідливі фактори, від яких майбутнім матусям Слід відмовитися під час вагітності.

Комп'ютер

Комп'ютери, монітори, принтери, сканери, копіювальні апарати - не перелічити усього розмаїття чудес технічного прогресу, які сьогодні полегшують працю офісного працівника. Головну небезпеку при роботі з цими приладами представляють всілякі випромінювання.

Сучасні дисплеї, які виготовлені за новими технологіями, практично безпечні і дають мінімальні електромагнітні випромінювання. А ось монітори старого зразка випромінюють електромагнітні поля частотою до 100 кГц. Крім того, користувач потрапляє під вплив ультрафіолетового випромінювання. Тому, якщо ви змушені все-таки працювати за комп'ютером, варто вибрати новий монітор або взагалі відмовитися від такої роботи.

Під час вагітності в організмі жінки відбуваються істотні зміни кровообігу. Ці зміни зачіпають і очі. Так що тривале сидіння перед монітором може викликати підвищену стомлюваність очей і навіть зниження зору.

Рідко хто сидить перед комп'ютером недовго. Як правило, така робота забирає досить багато часу. А тривале сидіння на одному місці погіршує кровообіг всіх органів, призводить до застою крові в малому тазі, порушує обмін речовин. Під час вагітності збільшується навантаження на хребет жінки. У поєднанні з сидячою роботою це може призводити до болів в хребті і попереку.

Так що, під час вагітності проводити за комп'ютером бажано зовсім небагато часу. Набагато корисніше гуляти і робити нескладні фізичні вправи.

Робота

Сьогодні дитина і кар'єра вже не є взаємовиключними. Хоча багато жінок солідарні в тому, що якби вони не були фінансово залежні від своєї роботи і не боялися її втратити, то краще б відпочили і не працювали хоча б в останні місяці вагітності. Для того щоб розумно поєднувати вагітність і роботу, все ж варто врахувати кілька факторів.

Якщо ви до вагітності звикли працювати дуже інтенсивно, багато годин в день, то тепер вам необхідно скоротити свій робочий день, щоб залишався час на повноцінний відпочинок.

Якщо ваша робота пов'язана зі шкідливими речовинами, бактеріями, від такої роботи слід відмовитися, необхідно поставити своє начальство до відома, щоб вас перевели на безпечну роботу. Це передбачено законодавством, тому не варто соромитися користуватися своїми законними пільгами.

Добре, якщо робота приносить вам позитивні емоції, у вас немає надмірних емоційних і фізичних навантажень, а є гнучкий зручний графік і позитивне ставлення начальства до вашої вагітності. Якщо ж це не так, то варто задуматися - може бути, краще на час все-таки залишити роботу і повернутися до неї після народження дитини.

Стреси

Якщо майбутня мама часто або постійно знаходиться в стані стресу, то це, однозначно, шкодить здоров'ю дитини. Але в житті нерідко трапляються незалежні від нас речі: накричав начальник, що - то трапилося з кимось із родичів, захворів старший дитина. Що робити, щоб уберегти себе і малюка від наслідків стресу?

Відразу після отримання неприємного звістки або розмови ви ще не можете зрозуміти, наскільки сильні наслідки тієї чи іншої події. Тому зробіть паузу, порахуйте до ста, пройдіться, подихайте і обміркуйте ситуацію. Можливо, це врятує вас від серйозного конфлікту або емоційної реакції.

Якщо така можливість є, то зараз вам краще побути на самоті. Адже коли вас відволікають, дуже важко зосередитися. Закрийте очі, постарайтеся розслабитися, подумати про що-небудь іншому, більш приємне. Подихайте глибоко, потріть віскі, розімніть вуха. Це допоможе зняти напругу.

Коли нервовий стан піде, і ви будете в спокійному настрої, постарайтеся проаналізувати, що саме вас найбільше засмучує і виводить з себе. Подумайте, чи не занадто ви перевантажені роботою і домашніми справами. Не погоджуйтеся на виконання додаткової роботи, зараз вам це не піде на користь. Постарайтеся розпланувати свій час так, щоб більше часу ви могли приділити собі і своїй дитині. Пройдіться по магазинах, відвідайте салон краси, концерт або театральний спектакль.

Якщо неприємність уже сталася, постарайтеся переглянути своє ставлення до неї. Ситуацію вже не змінити. Подумайте, що можна зробити, щоб поправити те, що сталося.

У стані стресу вам обов'язково потрібен Співрозмовник. Хто це буде-чоловік, мама, подруга, ваш лікуючий доктор або просто сусідка по сходовій площадці - вам вирішувати. Головне - вибирайте таку людину, яка здатна вас уважно вислухати і дати пару слушних світел. У будь-якому випадку, таке обговорювання ситуації допоможе вам впоратися з негативними наслідками стресу.

Ось самі основні фактори і ситуації, від яких Потрібно відмовитися під час вагітності або, хоча б, звести до мінімуму, щоб забезпечити нормальний хід розвитку здорової дитини.