Мило і Синтетичні миючі засоби використовуються для видалення забруднень з поверхні шкіри, з тканин або з будь-яких інших поверхонь у вашому будинку, тому що однією тільки водою неможливо видалити жирні плями і органічні забруднення. Миючі засоби виступають в якості емульгатора, вони змішують жири з водою, без якої не обходиться жодна чистка або прання, з тим щоб потім в процесі полоскання змити жирні забруднення з поверхні. Синтетичні миючі засоби були розроблені в результаті браку тваринних жирів, з яких виготовляється мило під час Другої Світової війни. Як же працюють синтетичні миючі та чистячі засоби?

Основа синтетичних миючих засобів - ПАР

Основним компонентом сучасних миючих засобів є поверхнево-активні речовини (ПАР), які знижують поверхневий натяг води, що дозволяє воді глибше проникнути в зовнішніх поверхнях і змочити її. Молекули поверхнево-активних речовин мають складну структуру: один їх кінець електрично заряджений, який притягує до себе і міцно зв'язується з молекулами води; інший кінець - електрично нейтральний, притягує до жирним і не розчинним у воді речовин. Таким чином один кінець молекули ПАР зв'язується з жирним забрудненням на поверхні, а інший кінець - з навколишньою водою. В результаті жир дробиться на маленькі жирні кульки, витягується з поверхні, що очищається і потім в процесі полоскання змивається водою.

Додаткові складові синтетичних миючих засобів

Сучасні Синтетичні миючі засоби також містять миючі добавки - це ферменти, що руйнують білки і виводять білкові забруднення з поверхонь, різні оптичні відбілювачі, завдяки яким білі поверхні блищать на сонці. Також в миючі засоби, особливо це стосується пральних порошків, найчастіше додаються синильні речовини, які запобігають пожовтіння білих тканин.

Як ефективно використовувати синтетичні миючі засоби

Для ефективного очищення будь-якій поверхні від забруднень потрібно створити оптимальне співвідношення миючих засобів, води і бруду. Якщо молекул ПАР занадто мало, то буде недостатньо енергії, щоб оточити все жирні забруднення і забрати їх разом з водою. Якщо ПАР занадто багато, їх молекули будуть притягатися до забруднень в кілька шарів, і вам знадобиться дуже багато води, щоб змити всі шари ПАР і очистити поверхню.

Також ефективність діяльності поверхнево-активних речовин залежить від жорсткості води, тобто від кількості мінеральних речовин, що містяться у воді. Чим більше мінералів міститься у воді, якою ви промиваєте поверхню, тим менш ефективно буде працювати миючий засіб.

Температура води теж грає важливу роль в ефективності очищення. Гаряча вода здатна розчиняти жири. Отже, при використанні теплої або гарячої води вам буде потрібно менше миючих засобів.

Щоб ваш будинок або офіс завжди блищав чистотою, замовте послугу клінінгу на сайті http: // goodmaster. pro /.Клінінг - це прибирання, яку виробляють професіонали з використанням найсучасніших технологій і засобів для чищення. Ці хлопці також нададуть вам будь-які побутові послуги.