як встановити секційні ворота своїми силами?

Установка секційних воріт вимагає дуже великої точності і жорстко регламентує умови як до отвору (отвір повинен бути абсолютно рівним і без перекосів), так і до простору за ним (відстань між верхньою кромкою отвору повинно бути не менше 30 сантиметрів, а бічний вільний простір, має бути не менше 25 сантиметрів). Крім того, стіни і стеля повинні бути в хорошому стані і не мати явних дефектів.

Установка

Роботи по установці теж вимагають значного простору, тому приміщення слід попередньо звільнити. Значення має і матеріал гаража. Так, якщо гараж побудований з цегли, бетонних блоків або іншого подібного матеріалу, то механізм можна кріпити безпосередньо до стін, якщо ж матеріал стін має тендітну структуру, то його варто попередньо зміцнити.

Де купити

Купувати ворота варто лише в перевірених і серйозних магазинах, що мають відповідні сертифікати та відповідні умови для зберігання таких конструкцій і механізмів. Необхідно ретельно перевіряти комплектацію. В наявності повинні бути: ворота, направляючі, роликова система з кріпленнями, все необхідне для кріплення і монтажу, керівництво по установці.

Перед монтажем варто підготувати потрібний інструмент, а саме: рівень, рулетку, дриль, свердла по каменю, перфоратор, кріплення (краще брати трохи більше необхідного) і слюсарні інструменти.

Ворота це полотно, яке рухається по вертикальних напрямних що плавно переходить в горизонтальні. Рух цей регулюється спеціальним механізмом за допомогою пружин. В першу чергу розмічають отвір. При цьому звертають особливу увагу на розмітку вертикалей, так як наявність дрібних перекосів здатна вплинути на роботу воріт.

Згідно розмічених ліній встановлюють і кріплять профілі

При цьому важливо строго витримувати зазначені в схемі монтажу розміри. Для регулювання висоти застосовують металеві підкладки. Встановивши несучі елементи, кріплять планку, за допомогою якої з'єднуються горизонтальні профілі і фіксує ширину між ними. Потім монтують роликовую систему (її монтаж не повинен викликати труднощів, так як вона поставляється в зібраному стані). Точно в центральній частині прорізу встановлюють спеціальні кріплення для вала, а потім встановлюють і сам вал. При цьому дуже важливо контролювати міцність і надійність кріплення. Як вже було сказано, секційні ворота являють собою полотно, що складається з секцій, і після монтажу несучих елементів починають збирати безпосередньо полотно.

Полотно збирають знизу-вгору, домагаючись, щоб нащельник і верхня секція щільно прилягали один до одного. Потім встановлюють керуючі механізми.

Регулювання

В останню чергу виконують регулювання механізму і фіксацію обмежувача ходу. У разі наявності фіксують також електропривод. Для перевірки легкості ходу слід вручну закрити і відкрити ворота. Хід не повинен бути, ні занадто тугим, ні занадто легким. На закінчення додатково перевіряють чіткість і надійність установки і кріплення.