Ні для кого не секрет, що їсти людині потрібно кожен день, причому повноцінно. Тільки тоді він буде здоровим, зможе плідно працювати і ростити здорове і щасливе потомство. Як наслідок, витрати на харчування неминучі. В даний час, через постійне зростання цін, статті витрат на їжу пробивають істотні проломи в сімейному бюджеті. Однак, ця ситуація поправна. Ось кілька способів заощадити на продуктах харчування.

Перш за все, потрібно відмовитися від покупки напівфабрикатів. Краще готувати собі їжу повністю самостійно. Звичайно, це займе на порядок більше часу і сил, але зате істотно скоротить витрати.

Також можна розглянути перспективу спільних закупівель, яка дозволить кільком сім'ям (наприклад, родичам або друзям) разом купувати щось з продуктів на оптових торгових майданчиках, де ціни значно нижче роздрібних, а потім ділити покупки порівну.

У багатьох сучасних магазинах існує система знижок для постійних клієнтів. Щоб економити на покупках, достатньо просто завести спеціалізовану карту будь-якого магазину і, здійснюючи покупки, пред'являти її на касі.

Також можна уважно стежити за інформацією в ЗМІ, - досить часто магазини проводять різні акції, продаючи товари за зниженою ціною, наприклад, в якийсь певний час дня чи з якихось числах кожного місяця.

Нерідко в магазинах продають товари за сильно зниженими цінами, - вони ще їстівні, але термін їх придатності вже добігає кінця, і тому їх намагаються продати якомога швидше.

Захоплюватися такими покупками, мабуть, не варто. Але якщо питання буде стояти про покупку, наприклад, кави за звичайною ціною та такого ж, але з суттєвою знижкою, то рішення можна винести на користь саме останнього.

Купуючи ті чи інші продукти харчування, слід звернути увагу, - чи немає на сусідніх поличках їх дешевших аналогів, наприклад, місцевого виробництва. І, якщо такі знайдуться, і якість їх буде повністю задовольняти, це буде ще однією можливістю заощадити.

Суворе планування також може допомогти істотно заощадити на покупці продуктів. Орієнтуючись на заздалегідь розроблене меню на тиждень вперед, потрібно скласти список всіх необхідних інгредієнтів, і шопінг здійснювати невідступно від нього. Не варто дозволяти собі робити спонтанні покупки з розряду «ой, так шоколадку захотіла!», - все це згубно відбивається на сімейному бюджеті.

Економлячи на продуктах харчування, не можна забувати і про те, що фасовані, вони стоять на порядок дорожче вагових, а упаковки по 5 кг обійдуться дешевше, ніж 5 упаковок по 1 кг. Важливо завжди звертати увагу на ціну і кількість товару, зуміти порахувати різницю у вартості одного й того ж продукту, але в різній упаковці.

Заощадити на продуктах можна, і не купуючи їх. Це означає, що готувати з наявних в будинку продуктів потрібно рівно стільки, щоб вся сім'я наїлася, і нічого, що може потім залежатися і в результаті опинитися в сміттєвому відрі, не залишалося взагалі. Чи це не турбота про сімейний бюджет?

Також по можливості потрібно відвідувати магазини без дітей, позбавивши себе від прохань купити що-небудь смачне або іграшку (не секрет, що в магазинах подібні товари спеціально розміщують на рівні очей дітей), а сімейний бюджет від незапланованих витрат тільки зменшується.

Способів скоротити витрати на продукти існує безліч. Найголовніше, щоб економія не відбилася сумним чином на здоров'ї і настрої, а була б розумною і допомагала радіти життю.