Тема Небажаної вагітності не надто радісна, але поговорити про неї потрібно обов'язково. Звичайно, це чудово, коли дитина бажана, його появи радіє вся сім'я, мама і тато запланували його поява заздалегідь і добре підготувалися до цього урочистого моменту. Але ж в житті часто буває зовсім не так, як хочеться. За світовою статистикою небажана вагітність найчастіше трапляється у віці до 17 і після 40 років, після народження чотирьох і більше дітей, а також в інтервалі менше двох років після попередніх пологів.

Говорити жінці, яка вже чекає малюка, про те, що потрібно старанно охоронятися від небажаної вагітності, абсолютно безглуздо. Факт вже трапився, і тепер доведеться приймати рішення. Перекладати прийняття рішення на чужі плечі не можна. Можна порадитися, попросити підтримки у рідних і близьких. Але, в остаточному підсумку, приймають рішення жінка і той чоловік, який поруч. Добре, якщо чоловік підтримає майбутню маму і допоможе прийняти правильне рішення.

Що лякає жінку, яка раптово дізнається, що вона вагітна, коли вона цього зовсім не планувала? Наприклад, відносини з чоловіком ще не дійшли до стадії оформлення шлюбу і майбутня мама переживає, що ця новина змінить ставлення чоловіка до неї.

Або її кар'єра тільки почалася, і тепер зовсім не на часі робити паузу на народження і виховання малюка. Може бути, до завершення навчання залишилося зовсім небагато, і ось тепер доведеться брати академічну відпустку. Молода сім'я живе разом з батьками, і поки не хотілося б заводити дитину, не маючи власного житла. Та хіба мало подібних ситуацій буває? І жінка відчуває себе в пастці. Все це, безперечно, здається дуже важливим, але чи варто кар'єра, квартира, навчання людського життя? І так чи нездоланні перешкоди?

І ось рішення прийнято, жінка залишає дитину. Але це аж ніяк не означає, що вона перестала турбуватися. Залишаючи Небажаної вагітності , жінка бере всю відповідальність на себе, а значить, виникає і почуття провини: спочатку не змогла уберегтися від вагітності, а тепер зможе вона забезпечити своїй дитині гідне життя?

В одній зі статей я говорила, що дитина в утробі матері чуйно реагує на всі її переживання, такі думки і почуття не можуть йому не вдасться надіслати. Тривожність, невпевненість в завтрашньому дні, почуття провини сприймаються нервовою системою як постійний стрес, звідси і реакції організму: сильний токсикоз, головний біль та інші нездужання.

Дорогу здолає той, хто йде! »- хороша приказка для такого випадку. Якщо вже ви вирішили народити дитину і виховувати його, то тепер не час звинувачувати себе і віддаватися похмурим думкам. Для початку потрібно подумати про помічників. Навіть ті родичі, які спочатку сприймають звістку про небажаної вагітності в багнети, з часом переймаються добрими почуттями до майбутньої мами і виявляються найкращими помічниками.

Не впадайте у відчай, у вас все вийде! Як показує практика, бабусі і дідусі обожнюють своїх онуків незалежно від того, планувала їх мати вагітність і пологи чи ні. Діти - найдорожче, що є у нас в житті, не варто відмовлятися від них заради кар'єри і будь-яких побутових дрібниць, особливо, якщо це доля піднесла вам такий сюрприз!