Дорогі Майбутні тата, це дуже важливий момент у житті вашої родини. Нехай вас не бентежить те, що ваша половинка може виглядати трохи розгубленою, дізнавшись, що тест на вагітність дав позитивний результат. Вона дуже рада, просто трохи нервує. Навіть якщо у вас вже є діти, все відбувається ніби в перший раз. У даній статті містяться деякі практичні Поради майбутнім татам, слідуючи яким чоловік буде готовий підтримати свою улюблену перед появою малюка.

Поради майбутнім татам

Не приховуйте емоції

Свої почуття потрібно не тільки показувати, але і говорити про них. Для будь-якої жінки дуже важлива перша реакція її коханого на таке радісну звістку. Однак далеко не всі чоловіки вміють показувати свої почуття. Навпаки, хлопчиків так і виховують, щоб вони якомога менше демонстрували оточуючим свої емоції. Так ось, зараз настав зовсім інший момент. Покажіть коханій свою щиру радість, що не приховуйте емоції!

Прийміть як належне емоційний стан дружини

Приготуйтеся до того, що улюблена на якийсь час стане більш вразливою, більш емоційною і примхливої. В цей час чоловікам потрібно радіти і говорити про це, надавати маленькі приємні знаки уваги і робити великі сюрпризи. Потім ви самі будете згадувати цей час з теплом і радістю.

Свої страхи залиште при собі

Іноді буває так, що малюк вирішив з'явитися на світло незаплановано, і вас може турбувати те, що вам тепер доведеться забезпечувати збільшилася сім'ю. Не варто передавати жінці свої власні сумніви, страхи і переживання, їй і так нелегко. Звичайно, чоловіки мислять практично, і їх хвилює відсутність житла, фінансові проблеми, страхи, що тепер все своє життя доведеться перебудувати заради дитини, відмовитися від своїх маленьких слабкостей. Але всі ці проблеми можна розв'язати, головне - поставити мету і домагатися її досягнення. А якщо ви будете з ранку до вечора говорити жінці про те, що грошей і так мало, квартира тісний, це не поліпшить їй настрою, а головне, - не вирішить проблем.

Допомагайте дружині

У найближчі дев'ять місяців вашої улюбленої дуже знадобиться ваша допомога. Тому переглянете свої сімейні обов'язки і те, як ви раніше ставилися до своєї супутниці життя.

Може, варто що-небудь змінити? наприклад:

  • Постарайтеся взяти на себе домашні справи, які пов'язані з фізичним навантаженням;
  • Уникайте конфліктних ситуацій;
  • Якщо ви курите, то ні в якому разі не паліть при вагітній жінці, а вже тим більше при дитині;
  • Говоріть і робіть якомога більше приємного;
  • Не обмежуйте свою турботу про дружину тільки словами, адже їй потрібна ваша реальна допомога;
  • Не втрачайте голову при настанні пологів.

У чоловіка і жінки по-різному проявляються батьківські почуття. Жінка часто ще до народження дитини вже відчуває себе матір'ю, вона відчуває нове життя, яка в ній зароджується, відчуває, як росте дитина, готується піклуватися про нього. Звичайно, є і чоловіки, які з моменту зачаття відчувають себе батьками. Але все ж більшість представників сильної половини людства по-справжньому стають татами тільки тоді, коли вперше беруть на руки свою дитину. А деякі чоловіки усвідомлюють себе папами набагато пізніше - коли малюк починає говорити або ходити, йде в школу, дорослішає.

Переживання майбутніх тат

Які почуття виникають у майбутніх батьків? Як і у жінок, вони суперечливі. Радість батьківства може супроводжуватися почуттям тривоги і навіть ревнощів: моя дружина тепер буде належати не тільки мені одному, вона буде ділити свою увагу між мною і дитиною.

Чоловіки досить рідко схильні відкрито демонструвати свої емоції і переживання. Але це зовсім не означає, що вони не відчувають Почуття тривоги. Вони турбуються про здоров'я дружини, про те, щоб все пройшло гладко і добре. Потім турбуються про здоров'я дитини. Деякі чоловіки настільки сильно співпереживають своїм дружинам, що можуть відчувати навіть фізичні ознаки вагітності, такі, як нудота, запаморочення, збільшення ваги.

Почуття і переживання майбутнього тата досить суперечливі: Гордість за батьківство з одного боку, і Почуття ревнощів - з іншого, радість і Задоволені амбіції з одного боку, і Почуття тривоги - з іншого. Кожен чоловік по-різному готовий включитися в процес очікування. Один із задоволенням ходить на підготовчі заняття до школи для майбутніх батьків, а інший вважає, що народження дитини - суто жіноча справа і чоловікові там нема чого робити. Одні батьки прагнуть бути присутніми при пологах, інші цього панічно бояться. І все-таки потрібно віддавати собі звіт, що прийшов час проявити себе, підтримати жінку, якій зараз набагато важче, адже виношування і народження дитини - ваше спільну справу.