що потрібно знати про установку сходів

Сходи - невід'ємний атрибут будь-якої багатоповерхової будови.

Основне їх призначення - це можливість переміщення людини між поверхами (рівнями).

Основна класифікація

Ці конструктивні елементи, залежно від планування будівель і розташування в них, поділяються на 2 основні категорії - маршові і гвинтові.

Маршові сходи - найпоширеніший тип

Головна складова частина всієї конструкції - проліт або марш. Ці складові з'єднуються один з одним проміжними рівнями, у вигляді майданчиків. Прольоти можуть приймати різну форму - бути прямими, згинатися в різних площинах, мати повороти. Так, сходова конструкція може складатися з одного, двох або кількох маршів. Кожен з них, в свою чергу, може мати від 3-х до 15-ти ступенів. Оптимальна їх кількість - від 10 до 12.

Гвинтові (спіральні) сходи

Їх призначення, здебільшого, декоративне. Але бувають ситуації, в приміщеннях малого об'єму, коли з'єднати рівні може тільки гвинтова драбина. Це можливо тому, що така конструкція займає мало місця. Правда, переміщатися по ній зовсім не так зручно, як по маршовій.

Матеріали і інструменти

Найбільш часто застосовуються сьогодні - метал і дерево. У багатоповерхівках застосовуються однотипні прольоти у вигляді залізобетонних конструкцій. Останнім часом все більше застосовують скло. Скляні сходи надають приміщенням стиль і ефектність. Вони прекрасно підкреслюють стиль hi-tec. Сталеві конструкції також надають приміщенням неповторність і шарм.

Який з матеріалів вибрати - вирішувати власникам і дизайнерам. Це потрібно зробити ще на етапі проектування майбутнього будинку. Наприклад, дерево добре піддається обробці. Це - екологічно чистий, декоративний і довговічний матеріал. Сталеві і скляні конструкції хороші тим, що їм можна надати будь-яку форму і оформлення. Вони досить практичні, а також зручні в обслуговуванні.

Часто виникає необхідність виготовити сходову конструкцію самостійно. Для цієї мети, слід мати на господарстві такі інструменти:

  • рівень і схил;
  • рулетку і набір ножів;
  • молоток і ножівку;
  • набір викруток та наждачний папір;
  • ножівку і гайковий ключ.

Залежно від ситуації, можуть знадобитися інші інструменти. Процес пристрою сходового прольоту непростий. Тому, якщо є сумніви, краще запитати поради у професіоналів. Особливо це важливо при розрахунку параметрів маршу і підготовці приміщення до його встановлення.