Питання «Потрібно спілкуватися чи ні?», Сьогодні у батьків майже не виникає. Вченими доведено, що і в животі мами дитина чує голоси і звуки, реагує на світло і дотику. Звичайно, найкраще дитині чути серцебиття матері, звуки травлення і струму крові, але і звуки, що доносяться з навколишнього світу, він теж чує. Спілкування з майбутньою дитиною дуже важливо для нормального розвитку здорового малюка.

Якщо у мами виділяється гормон занепокоєння (адреналін), коли вона потрапляє в якусь ситуацію або чує чийсь голос, то у неї частішає серцебиття, з'являються гормональні та фізіологічні ознаки страху. Точно так же відчуття і фізіологічні реакції виникають і у малюка. Тривога і страх матері, передавшись немовляті, формують у ще не з'явився на світ дитини страх перед тим світом, в який йому доведеться вийти. І навпаки, якщо мама спокійна, впевнена в собі і своїх силах, її оточують люблячі і дбайливі близькі, які говорять їй і майбутній дитині теплі і ласкаві слова, то у малюка буде формуватися відчуття безпеки того світу, який скоро стане для нього рідним.

Найкращий час для Спілкування з майбутньою дитиною - коли мама спокійна, їй ніхто не заважає і нікуди не потрібно поспішати. Спокійна, затишна обстановка, позитивний настрій, трохи вільного часу - ось і все, що вам потрібно.

Спілкування з майбутньою дитиною

Розмова з дитиною

Покладіть руку на живіт, погладьте його, постарайтеся подумки уявити собі образ дитини. Запитайте, чи тепло йому? Затишно? Розкажіть про те, що ви сьогодні бачили, що робили. Можете розповісти малюкові про його родичів: батька, бабусь і дідусів, братиків і сестричок. А ще розкажіть йому про себе: що ви любите робити, що вважаєте за краще їсти, почитайте йому свої улюблені вірші, дайте послухати улюблену музику.

Скажіть йому про те, як ви його любите, з яким нетерпінням чекаєте його появи на світло. Це час ви можете використовувати з користю: навчіться говорити дитині про свою любов, адже в житті цього вміння багатьом з нас дуже не вистачає. Гучних і різких звуків краще уникати. М'які і ніжні інтонації, плавна і співуча мова - то, що потрібно для гармонійного спілкування.

Японські вчені ще в 1982 році за допомогою спеціального приладу визначили, що не народилася дитина вже чує все, що відбувається всередині мами і навколо неї. Звичайно, ці звуки він чує дуже приглушеними і трохи зміненими. Цікаво, що орган слуху остаточно формується у дитини приблизно до 24-25 тижня вагітності, а чути звуки він починає ще раніше. Вчені пояснюють це тим, що кістки і шкіра вловлюють звукові вібрації.

Музика для дитини

Як відомо, саме музика є найважливішим гармонізують фактором, який впливає на стан дитячого організму. Малюки не тільки чують мелодії, а й «сумують», і «радіють» під різну музику. Під впливом того чи іншого музичного фрагмента змінюється частота дихання, м'язовий тонус дитини. Доведено і той факт, що прослуховування музики Моцарта підвищує інтелект.

Прослуховування музичних творів допоможе розвивати творчі та інтелектуальні, а так само музичні здібності вашого малюка. Щоб гармонізувати свій стан, зняти напругу і стрес, варто послухати звуки скрипки, флейти та фортепіано. Твори Вівальді, «Симфонію 6» Бетховена, «Аве Марія» Шуберта, «Місячне сяйво» Дебюссі, «Ноктюрн соль мінор» Шопена - ці та інші класичні твори ви можете включити в свою музичну програму для релаксації. Дуже добре допомагають розслабитися аудіозаписи, в яких тиха лірична музика супроводжується звуками природи: шумом морського прибою, співом птахів, шумом лісу.

Добре, якщо ви будете співати майбутній дитині свої улюблені пісеньки. Багато пісень, особливо колискові, мають таким ритмом і тоном свого звучання, який дуже сприятливо впливає на дитину. Спробуйте співати йому колискову перед сном. У майбутньому, коли малюк народиться, ви зможете заколисувати його за допомогою тієї ж колискової, і засипати він буде дуже легко, дізнаючись знайому мелодію.

Для чого потрібне спілкування з майбутньою дитиною

Новонароджені діти не схожі один на одного. Одні дуже спокійні, багато сплять і майже не плачуть. Інші постійно хочуть перебувати у маминих грудей, вередують, погано заспокоюються. І справа, швидше за все, не тільки в спадковості, а й в тому, як мама ставилася до свого ще не народженого малюка. Тільки від мами залежить, з яким досвідом малюк народиться. Якщо вагітна жінка перебуває в стані постійного стресу, у неї немає часу для для Спілкування з майбутньою дитиною , вона не встигає розповісти йому про свою любов, то навряд чи малюк прийде в цей світ гармонійним, адже він не отримав заряд любові і міцності.

Для того щоб гармонійно спілкуватися зі своїм животиком, зовсім не обов'язково думати про це цілий день. Але потрібно знаходити такі моменти, коли вся ваша увага буде сконцентрована саме на малюка.

А що робити тим жінкам, які змушені працювати аж до самих пологів? Мучитися докорами сумління ні в якому разі не варто. Навіть якщо ви працюєте, відверніться на хвилинку, закрийте очі і постарайтеся вловити хоча б найменшу реакцію свого животика. Це спілкування з майбутньою дитиною допоможе вам уникнути багатьох проблем в подальшому житті.

Дитина, перебуваючи в утробі матері, краще сприймає низькі звуки. Значить, саме голос тата він буде чути найкраще. Уже після того, як малюк народиться, він буде «дізнаватися» рідні голоси, які чув до народження, і реагувати на них інакше, ніж на голоси незнайомих людей.

Завдяки таким раннім контактам вже після народження вам буде набагато легше спілкуватися зі своїм малюком. Між дітьми і батьками, які спілкувалися ще до народження, відносини складаються більш гармонійно, в таких сім'ях виникає менше «конфліктів батьків і дітей». Крім того, завдяки тому, що дитина раніше чує мова на рідній мові, його мовленнєвий розвиток після народження відбувається більш інтенсивно, і він раніше починає чітко і правильно говорити, має більший словниковий запас, ніж його однолітки, з якими мама і тато не розмовляли до народження. Такі діти набагато краще адаптуються в навколишньому світі.