У нашому з вами світі існує досить багато самих різних нетрадиційних методик схуднення. З зомбоящик телевізора невпинно ллються заклики скинути зайві кілограми і запевнення в тому, що в цих самих кілограмах криються всі ваші життєві невдачі. Різні кодування, групи підтримки (нагадує товариство анонімних алкоголіків), і навіть хірургічні операції покликані вирішити ваші проблеми з вагою. Але не варто кидатися у вир такого схуднення з головою, до будь-якого важливого рішення в життя потрібно підходити з розумом, триста раз зваживши і продумавши всі аспекти. Сучасних методик схуднення багато, а фахівців, які їх здійснюють, і того більше. Скористатися послугами кожного - просто фізично нереально.

Сучасні методики схуднення

Кодування

Отже, почнемо огляд сучасних методик схуднення з методики, оповитою хмарами домислів і надій - зКодування. У народі це розуміється так: є грамотний дядечко, якого вчили всі відомі професори всіх часів і народів (є й відповідні дипломи, розвішані по стінах), або якого в дитинстві вдарила в голову блискавка. Цей дядечко вміє програмувати товстих тіток, використовуючи досягнення науки-техніки, або таємниці гімалайських ченців, які ті чомусь вирішили відкрити саме йому. Є легенда, більш-менш переконлива, і яскрава реклама. Головне, щоб люди повірили і довірили себе цього фахівця. Від віри багато дійсно скидають вагу - чого тільки не творить сила самонавіювання! Ось тільки ефект від аутотренінгу збережеться недовго. Роботу з собою треба проводити постійно, і, зрозуміло, підкріплювати його іншими перевіреними процедурами. Дядечки, вміло виробляють паси руками, напевно про це знають. Тому і контори, які займаються «похудательной зомбуванням», існують недовго - до того моменту, поки кількість незадоволених не досягне критичної маси.

Різні курси і семінари

Ще одна модна Сучасна методика схуднення - різні курси і семінари. Коли ви відвідуєте будь-які групи, проходите якийсь курс, ви перебуваєте під впливом фахівців, в кращому випадку, або шарлатанів, в гіршому. Вони вас постійно «накручують», дають цінні (як правило, просто банальні) поради. Це комплекс психотерапевтичних прийомів, перший з яких - переконання пацієнта в тому, що метод йому допоможе. Іноді цей же прийом є і останнім - просто під соусом чудодійного курсу вам видають саму звичайну дієту і таблицю калорійності і вчать тому, чому все люди вчаться в школі на уроках математики - рахувати калорії. Для кого-то і такий психотерапевтичний прийом є серйозною заявкою на схуднення, адже є і авторитет, яким можна себе довірити, і компанія товстушок, серед яких завжди є хтось ще більш товстий. «Майстер» просто створює у кожного члена групи установки на дотримання рекомендацій, які допоможуть скинути вагу. Він розповідає про жахи, які несуть з собою зайві кілограми: від хвороб до хронічного нещастя в особистому житті - це ігри з вашим інстинктом самозбереження. Говорячи розумними словами, такі курси зміцнюють і направляють в потрібне русло ваше бажання стати стрункою. Завдання фахівця - зациклити вас на проблемі, вселити почуття провини за кожен з'їдений шматок, невзлюбить себе товсту і сформувати у вас в голові якийсь ідеал, до якого потрібно прагнути. Грубо кажучи, на те, що нормальна людина рано чи пізно вирішується сам, без шкоди для психіки, в даному випадку його сподвигает умілий психотерапевт-маніпулятор.

«Гуру»

Серед сучасних методик схуднення є ще так звані «гуру» схуднення. «Гуру» може напирати на потворність товстого тіла або змусити вас з'їсти пару кілограмів того, що ви любите найбільше, щоб сформувати огиду до цього продукту. Іноді курси проходять вночі, так як в напівсонному стані людина більше вселяє. Пацієнткам розповідають про жінок, які схудли, дотримуючись певних рекомендацій, про шкоду переїдання і користь здорової їжі - нічого особливого, якщо не враховувати обстановку і особистість ведучого, яка для відвідувачок занять стає практично культовою. Часто в такі курси включаються прийоми медитації, вправи з йоги і дихальні вправи.

На перший погляд, немає ніякої різниці - переконуєтесь ви сама, що потрібно схуднути, або це робить з вами хтось. Але насправді, в останньому випадку бажання, мотивація виробляється штучно. В результаті свідомість і фізіологія не встигають перебудуватися, тому часто жінки після таких курсів повніють ще більше.

Думайте самі, вирішуйте самі, худнути або НЕ худнути. Я б радила для підтримки фігури частіше ходити пішки, кататися на велосипеді, помірно харчуватися, контролювати апетит і активно відпочивати на природі. А не посвячувати свій час і гроші сумнівним Сучасним методикам схуднення. Будьте здорові.