Вибір коньяку, особливо, для себе, до святкового столу - штука дуже відповідальна. Причому, справа навіть не в відповідальності, а в тому, що неякісний продукт може запросто зіпсувати настрій. Як вибрати коньяк , щоб не купити фальсифікат і отримати задоволення від багатого букета благородного напою - про це я розповім сьогодні.

Як вибрати коньяк?

Сьогодні на полицях магазинів варто стільки сортів і видів коньяку, що очі просто розбігаються. Навіть досвідчений цінитель цього напою часом не здатний сказати, яку ж пляшку взяти, так що говорити про недосвідчених покупців? Я для себе вивів кілька простих правил, яких варто дотримуватися при виборі коньяку, якими і хочу сьогодні поділитися.

  • Перше і, напевно, головне правило - купуйте коньяк тільки в великих супермаркетах або, що ще краще, в спеціалізованих алкогольних магазинах. Зараз з цим проблем немає, супермаркетів багато навіть в невеликих містах. Так ви з великою ймовірністю захистите себе від підробки, великі мережі зазвичай стежать за своєю репутацією.
  • Друге правило - орієнтуйтеся на пропозиції відомих брендів. Їх багато, перераховувати я не буду, це тема окремої статті. У них і захист серйозніше, фігурні пляшки, якісна поліграфія, та й сам коньяк вищої якості. Про смакові переваги сперечатися теж не буду, кому що подобається.
  • Наступне правило при виборі коньяку - дивіться на його вік. Чим старше і стриманішими коньяк - тим він дорожчий, але і якісніше. Основна маса, представлена в магазинах - це коньяки чотирьох-шести років витримки. У той же час, вік коньяку визначають як вік старшого з коньячних спиртів купажу. Якщо говорити простіше - виробник може взяти трирічний спирт, додати трохи восьмирічного і з гордістю написати, що коньяк восьми років витримки. Відомі бренди собі такого не дозволяють, а от виробники «другого ешелону» - запросто.
  • Перевірити витримку коньяку можна досить просто - переверніть пляшку догори дном ще в магазині. Якщо коньяк швидко стек по стінках, а на пляшці написано «8 років» - коньяк неякісний. Якщо ж з дна пляшки падають важкі краплі - цього коньяку можна довіряти.
  • І Останнє правило , можна назвати його традиційним - перевірка прозорості та поведінки коньяку. Наливаємо коньяк в спеціальний келих, за формою нагадує тюльпан (це класичні келихи для коньяку) і торкаємося пальцем до скла. Дивимося з іншого боку келиха і якщо ви побачили свій відбиток - значить коньяк високої якості. Тепер покрутіть келих в руках і дивіться, як стікає рідина по стінках. Якщо залишаються «ніжки», які стікають вниз рівно і неквапливо - можу вас привітати, ви вибрали якісний коньяк.

Ну а вже який він буде на смак - залежить від виробника

Не знаєте, чого б приготувати на вечерю? Цікаві кулінарні рецепти з фотографіями.