Здавалося б, відповідь на питання «Як відрізнити любов від пристрасті» простий - любов містить у собі потенціал, щоб тривати довгий час, а пристрасть не має шансів вижити тривалий час. Я скажу вам так: пристрасть - це стан буття, любов - це стан життя.

Як відрізнити любов від пристрасті

Любов визначається як глибоке і довгограюче почуття, почуття ніжності і відданості. Любов не скороминуща, вона не зникає з часом, і, якщо ви вірите в вічну любов, вона буде тривати вічно.

Пристрасть - дуже сильне почуття безкрайнього екстазу, але воно не триває вічно, як багатьом би хотілося. Проблема такого стану ейфорії в тому, що воно заповнює весь мозок без залишку. Тобто людина не може думати ні про що інше, і не прагне досягти в житті інших цілей, окрім як максимально довго бути поряд з об'єктом своєї пристрасті.

Пристрасть, як правило, з'являється в перші моменти знайомства чоловіки та жінки, і триває тижні або місяці. У цей період партнери насолоджуються один одним, їм здається, що їх половинка ідеальна у всіх відносинах, і плювати, що це неправда!

Закохані витрачають багато сил, часу і грошей, тільки щоб зробити партнера і себе щасливими. Все це відбувається тому, що стан закоханості, пристрасті супроводжується вивільненням ендорфінів - гормонів щастя, розум людини заплямовувався, як від наркотиків. Справжні почуття і ставлення один до одного показується пізніше, коли рівень гормонів зменшується, а це, рано чи пізно, відбувається неминуче.

Справжня Любов є стан життя, хоча пристрасне її початок і пристрасні вечора і вихідні є невід'ємною і важливою складовою любові, любов присутня в кожному моменті вашого життя. Ви з коханою людиною можете розходитися в думках, сперечатися, сваритися і кричати один на одного скільки завгодно, ви все одно будете відчувати, що ви його любите, і він вас любить.

Любов - набагато більше, ніж романтика і пристрасть. Вона характеризується наявністю у чоловіка і жінки загальних життєвих принципів, ідей, цілей, цінностей і, що найважливіше, - взаємної поваги, терпіння і розуміння. Любов вміє прощати. Жоден з цих ознак не є необхідним для пристрасті. Крім того, любов вимагає розуміння того, що кожен з партнерів є особистістю і хоче реалізуватися в соціальній і ділової сферах життя. Любов допомагає людям підтримувати один одного в досягненні життєвих цілей. Пристрасть заснована на сильних емоціях, вона може «рухати гори», але постійне прояв емоцій сильно стомлює психіку, погодьтеся.

Любов від пристрасті відрізняється також тим, що Любов має потребу в підживленні, чоловікові і жінці, щоб відчувати справжню любов, потрібно привносити в своє життя щось нове, іноді пробуджувати пристрасть, щоб підтримати вогник любові. Інакше любов перетворюється в звичку, а цей процес, на жаль, є незворотнім. Любов спонукає до безумствам, і істинним проявом любові є спільні божевільні вчинки людей, які прожили разом вже довгі роки. Пристрасть лише надає гострі відчуття відносинам, але з часом згасає, з'являється потреба в кардинально нових гострих відчуттях.

Справжня Любов повинна пройти випробування часом і, може, навіть відстанню і стати основою довготривалих відносин, це довгострокове зобов'язання для обох залучених людей, в той час як пристрасть взагалі не тягне за собою ніяких зобов'язань. Відрізнити любов від пристрасті можна тільки після деякого часу після початку відносин, коли пристрасть вщухне, стане ясно, яке почуття пов'язує партнерів. Можна провести експеримент і влаштувати перерву в стосунках, тоді стане ясно однозначно, що вдають із себе ваші відносини. Однак перерва - це дуже ризикований крок, будьте обережні, ваш партнер може неадекватно сприйняти ваше рішення про перерву в стосунках, і це може навіть вбити любов. А якщо вас все ще щось пов'язує, це любов; а якщо вже нічого не пов'язує, якщо суспільство один одного стало дратувати партнерів, значить пристрасть... була.